Vydání Half-Life: Alyx způsobilo VR šílenství

Estimated read time 2 min read

Half-Life: Alyx zapříčinilo velký nárůst VR headsetů.

Duben byl pro VR opravdu velkým měsícem. Statistiky uvádějí, že se v tento měsíci prodalo až o 950 000 více nových headsetů, než tomu bylo předcházející měsíc. Co zapříčinilo tento nárůst? No přece Half-Life: Alyx! Skupina Road to VR zaznamenala, že VR headset tento měsíc vlastnilo už skoro 3 miliony lidí, což odpovídá asi 1,91% Steam uživatelů. Toto číslo konkrétně zaznamenává počet připojených headsetů na Steam. To znamená, že se headset zaznamenal, jakmile byl přidružený účet online. Číslo tak nutně neznamená přímo aktivně používaný headset.

Road to VR mají na své stránce mnoho zajímavých statistik, které se nutně netýkají jenom VR. Porovnávali také třeba propojení Steamu s dalším hardwarem a softwarem. Zjistili, že Steam na Linuxu používá jen 0,89% uživatelů a pouze 7,2% uživatelů ma procesor s 8+ jádry.

Tyto Steam statistiky většinou vycházejí z oficiálních Steam Dotazníků. Tyto dotazníky jsou zároveň spolehlivým udavačem trendů, protože pokrývají asi tu největší hráčskou komunitu mezi PC hráči. Třeba minulý rok bylo díky těmto dotazníkům krásně vidět, že AMD procesory zažívají obrovskou revoluci.

Velký skok ve VR číslech byl docela předvídatelný. Half-Life: Alyx je jednou z prvních čistě VR her, která vážně za něco stojí. Alyx také ukazuje, že VR hraní má opravdu budoucnost.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.