Tvůrce počítačového viru ILOVEYOU se konečně přiznal

Estimated read time 2 min read

Příběh počítačového viru ILOVEYOU se konečně uzavírá.

Dostat milostný dopis od neznámého odesilatele potěší snad každého. Před 20 lety, když lidé začali dostávat emaily s předmětem“ILOVEYOU,“ to tak hezké nebylo. Tyto emaily totiž obsahovaly velmi nebezpečný virus, který nakonec způsobil škody stoupající do miliard dolarů. Uběhly dvě dekády a autor tohoto viru se konečně přiznal.

Autora viru se konečně podařilo najít v opravně mobilů uprostřed Manily. Jeho jméno je Onel de Guzman a je mu nyní už 44 let. Podle jeho slov tento virus nikdy nebyl zamýšlen tak, aby zůsobil takové škody.

Guzman tvrdí, že původně napsal virus, kterým chtěl získat internetová hesla. A právě na tomto viru měl být ILOVEYOU postavený. Jediným vylepšením bylo to, že se virus dokázal sám odeslat dál. Své chování Guzman vysvětluje tak, že si tehdy nemohl dovolit přístup k internetu a proto začal využívat přístupové údaje ostatních.

Nejprve se dostal do sítí ve svém okolí. Chtěl ale svou síť ještě rozšířit a právě tady nastal problém, který některé lidi stál velké peníze. Nejvíce peněz stálo hlavně odstranění viru, oprava napadených zařízení a rozšíření zabezpečení. ILOVEYOU totiž nenapadl jenom běžné uživatele, ale také velké společnosti, jako třeba Ford.

Pokračování na další stránce!

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.