Tvůrce počítačového viru ILOVEYOU se konečně přiznal

Příběh počítačového viru ILOVEYOU se konečně uzavírá.

Dostat milostný dopis od neznámého odesilatele potěší snad každého. Před 20 lety, když lidé začali dostávat emaily s předmětem“ILOVEYOU,“ to tak hezké nebylo. Tyto emaily totiž obsahovaly velmi nebezpečný virus, který nakonec způsobil škody stoupající do miliard dolarů. Uběhly dvě dekády a autor tohoto viru se konečně přiznal.

Autora viru se konečně podařilo najít v opravně mobilů uprostřed Manily. Jeho jméno je Onel de Guzman a je mu nyní už 44 let. Podle jeho slov tento virus nikdy nebyl zamýšlen tak, aby zůsobil takové škody.

Guzman tvrdí, že původně napsal virus, kterým chtěl získat internetová hesla. A právě na tomto viru měl být ILOVEYOU postavený. Jediným vylepšením bylo to, že se virus dokázal sám odeslat dál. Své chování Guzman vysvětluje tak, že si tehdy nemohl dovolit přístup k internetu a proto začal využívat přístupové údaje ostatních.

Nejprve se dostal do sítí ve svém okolí. Chtěl ale svou síť ještě rozšířit a právě tady nastal problém, který některé lidi stál velké peníze. Nejvíce peněz stálo hlavně odstranění viru, oprava napadených zařízení a rozšíření zabezpečení. ILOVEYOU totiž nenapadl jenom běžné uživatele, ale také velké společnosti, jako třeba Ford.

Pokračování na další stránce!

Pages: 1 2