Vláda v Nepálu zakázala PUBG

Estimated read time 2 min read

V Nepálu si už PUBG nezahrajou.

Jestli se náhodou chystáte do Nepálu, připravte se, že Playerunknown’s Battlegrounds si určitě nezahrajete. Hra byla totiž před pár dny zakázána. Tento návrh předložila Nepálská státní komise. Přezkoumání netrvalo ani den a telekomunikační úřad už nařizoval všem poskytovatelům internetu a mobilních dat, aby hru okamžitě přestali podporovat.

„Dostali jsme velké množství stížností od rodičů a škol, které se týkají efektu této hry na děti. Dříve než se zákaz uskutečnil jsme vedli dlohou diskusi a celý problém předali psychiatrům. Nejde tedy o žádné bleskové rozhodnutí.“

Z prohlášení tedy plyne, že zákaz byl uvalen po doporučení psychiatrů. „Rodiče a školy si stěžují, že hra ovlivňuje studium dětí a dělá je více agresivní. Poradili jsme se s psychiatry a ti uznali, že násilí ve hře vede k násilí v životě.“

Podle tamních novin se v roce 2016 provedl průzkum o nejpopulárnějších hrách v Nepálu. Na první příčky se dostali Dota 2, CS:GO a FIFA 16.

Ještě než se uskutečnil úplný zákaz PUBG v nepálu, v Indii došli k podobnému závěru a zakázali PUBG mobile v některých regionech.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.