Evropská Komise spustila vyšetřování proti Valve

Estimated read time 2 min read

Blokace her v určitých zemích je prý proti pravidlům.

Evropská Komise nařkla Valve a dalších 5 vydavatelů, že porušují zákony EU. V čem je problém? Nedostupnost některých her v určitých částech světa (geo-blocking). Komise říká, že Valve, Bandai Namco, Capcom, Focus Home, Koch Media a ZeniMax zamezují některým lidem koupit si a aktivovat klíče. To je podle nich naprosto proti zásadám a pravidlům EU.

Pokud používáte Steam, určitě jste si všimli, že v různých zemích jsou hry za úplně jiné ceny. Někde si tu stejnou hru koupíte levněji nebo naopak dráž. Bez Steam blokací a uzamykání určitých regionů by si každý mohl najít tu nejlepší cenu a nakupovat klíče v jiné zemi.

3d illustration of european flag

Mimo oblast her je něco takového docela běžná záležitost. Když ale přijde na online nakupování, narazíte hned na několik překážek. Komise začala vyšetřování v roce 2015 a zjistila, že až 63% webů nedovolí zákazníkům nakupovat v odlišných zemích EU. A to prý porušuje zásadu volného obchodu mezi členskými státy.

Na Evropském trhu by měl mít zákazník možnost rozhodnout se, ve které zemi si hru a koupí a kde ji bude pak hrát. Zákazníkovi by rozhodně nemělo být znemožněno nakupovat v různých státech, aby si našel tu nejlepší nabídku. Těchto pět obviněných vydavatelů má nyní možnost odpovdět a vysvětlit své chování.
Margrethe Vestager

Pokračování na další stránce!

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.