Valve dělá svůj vlastní VR headset

Estimated read time 2 min read

Říkají mu Index a začne se prodávat už brzy.

Všimli jste si toho? Bez nějakého předchozího varování či oznámení se na Steamu objevil Valve Index. Nikdo už asi nepochybuje, že se jedná od jejich vlastní VR headset.

Text je docela krátký a přímočarý. Dočteme se jen „Upgrade your experience“ a „May 2019.“ To asi značí, že se Index začne prodávat v květnu.

O vlastním Valve headsetu se už nějakou dobu mluvilo. V listopadu dokonce na internet unikly nějaké obrázky. Všemu tomu ale předcházel Gabe Newell. Ten řekl, že Nintendu závidí jejich schopnost tvořit hry a zároveň schopný hardware. To byl docela velký důkaz, že se chystá něco nového. V roce 2017 jsme se dozvěděli, že Valve pracuje rovnou na 3 nových VR hrách. Jedna z nich by údajně měla vyjít s vydáním Indexu.

Ikdyž se o tom hodně mluvilo, čekal jsem jejich vlastní VR headset trochu později. Valve pořád krouží okolo myšlenky stát se hardwarovou společností, do ničeho se však nepustili. Vlastní headset by byl tedy opravdu velký krok dopředu.

Jasně, blíží se apríl, ale Valve říká, že je to určitě na 100% reálná záležitost. Taky slibují, že se později dozvíme víc. Tak uvidíme.

Na závěr si neodpustím ještě malou poznámku. Někteří věří, že Half Life 3 bude VR hra a vyjde společně s tímto headsetem. No tak se necháme překvapit…

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.