V GTA Online na PC se našla velmi vážná bezpečnostní chyba

Estimated read time 2 min read

Lepší je zatím GTA Online na PC ani nezapínat.

Velké množství hráčů GTA Online už zaznamenalo chybu, kdy se postup jejich účtu začal postupně vymazávat a některým bylo dokonce úplně znemožněno připojit se do online režimu. Na GTA Online subredditu se nyní šíří zprávy, že to není jen náhoda a jde vlastně o něco mnohem horšího. Vývojář s přezdívkou Speyedr, který vytvořil custom firewall pro GTA 5, nyní PC hráče varuje, že zákeřní modeři našli v GTA Online bezpečnostní skulinu. Jsou prý už dokonce velmi blízko spuštění nebezpečného kódu právě skrz GTA Online.

Rockstar již na Twitteru oznámil, že o chybě vědí a chtějí ji co nejdříve napravit. Jde vlastně o podobný problém, jaký byl před nějakou dobou nalezen ve všech Dark Souls hrách. Útočník by tak v případě úspěchu mohl spustit na vašem stroji nebezpečný malware.

(zdroj: Rockstar)

Jako nejlepší možností je momentálně se vyhnout hraní GTA Online na PC úplně. Hra samotná nepředstavuje žádné nebezpečí, ale v případě napadení vašich souborů by mohlo dojít k velké škodě i mimo váš herní účet.

Celá situace přípomíná dobu, kdy bylo Bandai Namco nuceno vypnout všechny Dark Souls servery na více než půl roku. Musíme proto jen doufat, že se to stejné nestane i v případě GTA Online.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.