The Callisto Protocol má po vydání zatím spíše záporné recenze

Estimated read time 2 min read

PC verze je v opravdu velkých problémech.

Všichni jsme si mysleli, že nás The Callisto Protocol posadí na zadek. No ono se to asi stalo, ale trochu jiným způsobem. Ukázalo se totiž, že vydání na PC je zatím v katastrofálním stavu.

V době psaní tohoto článku pouze 29% hráčů na Steamu hodnotí tuto hru kladně a to je opravdu málo. Bohužel technický stav hry je tak špatný, že si negativní hodnocení zatím skutečně zaslouží. Největší problémy hráči zaznamenávají při načítaní nových oblastí nebo cutscén. Ty jsou bohužel ve hře často a všechno tak velmi rychle padá jako domek z karet.

(zdroj: Striking Distance Studios)

Hra si už dokonce vysloužila přezdívku „The Stuttering Protocol,“ která myslím mluví sama za sebe. Přicházejí hodnocení uživatelů, kteří nedokáží hru stabilně hrát s grafikama RTX serie 30 a 40. A to mluvíme o vypnutém ray-tracingu! Kdo ví co se stane, když tuto možnost zapnete.

Jako nejpravděpodobnější příčina se zatím zdá kompilace shaderů, což je známý problém z Unreal Enginu 4, na kterém hra běží.

Je škoda vidět, že takto zajímavá hra je zadupána do země kvůli velmi špatnému technickému stavu. Vývojáři zatím o problémech nic neřekli, ale dokážu si představit, že nálada v kanceláři není úplně nejlepší. Dobrou zprávou je, že se pomaličku začínají množit i pozitivní recenze. Oproti těm negativním ale nestoupají tak rychle. Dokud tedy nevyjde opravný patch, záporné hodnocení určitě zůstane.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.