Genshin Impact bojuje s úniky data a žádá Discord o osobní informace uživatelů

Estimated read time 2 min read

Discord jejich žádosti zřejmě vyhoví.

Vypadá to, že Cognosphere, vydavatel hry Genshin Impact, se dává do boje s jedním z jejich největších leakerů. K soudu proto předvolávají Discord, aby jim poskytl informaci, jaká je skutečná identita člověka, který si online říká Ubatcha.

Ubatcha je jedním z nejznámějších leakerů, který pravidelně prozrazuje informace o Genshin Impact. Na svém Twitteru má přes 450 tisíc sledujících. Kromě toho je také administrátorem Wangsheng Funeral Parlor Discord serveru, který má skoro 300 tisíc členů. A právě na tento Discord byly zveřejněny informace, kterých se lidé z Cognosphere chytili a nyní chtějí po Discordu, aby jim poskytl informace včetně jména či adresy. Všechny tyto informace by pak chtěli použít pouze k tomu, aby hájili svá autorská práva.

Možná se vám to zdá úsměvné, ale tento případ není zdaleka první. Třeba v roce 2021 společnost MiHoYo žalovala stránku Bilibili (čínský ekvivalent Twitche), aby jim poskytla identity 11 různých leakerů. Tito jednotlivci pak pak dostali u soudu pokutu asi 71 000 dolarů.

Tato nová žaloba přichází v reakci na to, když před dvěma měsíci unikly informace o velkém chystaném updatu. Pokud se tedy podaří zjistit, kdo Ubatcha je, bude mít zřejmě velký problém. Discord této žádosti téměř určitě vyhoví a proto je jen otázkou času, kdy bude Ubatcha předvolán k soudu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.