Notch pomalu mizí z historie Minecraftu. Proč?

Estimated read time 2 min read

Za pár let si na něj už možná nikdo nevzpomene.

Nejnovější Minecraft snapshop 19w13a přidává novinky, jako třeba nový status nazvaný „Hero of the Village“ a nové accessibility tlačítko. Dále opravuje asi 20 bugů a přidává nové citáty na titulní obrazovku – třeba „Don’t worry, be happy!“ a „Go to the dentist.“ Nějakých citací se však i zbavuje. Všechno, co by připomínalo původního autora Notche je pryč.

Na Minecraft wiki se dočteme, že vývojáři vymazali „Made by Notch!“ a „The Work of Notch!“ Jestli se chcete sami přesvědčit, stáhněte si snapshot 19w12b a porovnejte ho s jeho nástupcem. Níže se můžete podívat na obrázky, kde se v souborech vyhledává slovo „Notch.“ Jak můžete vidět, na levém straně už žádná shoda není.

zdroj: pcgamer

Notch prodal Mojang Microsoftu v roce 2014 za 2,5 miliardy dolarů. Od té doby už se na vývoji nepodílel. V té době uvedl, že už nechtěl mít tak velkou zodpovědnost za rozsáhlou hru, jako právě Minecraft. Už několikrát se prý pokoušel pracovat na jiných projektech, nátlak na Minecraft však stále rostl a on to přestal zvládat.

Od doby co Notch svou společnost prodal se začal na sociálních sítích chovat velice podivně. Debatoval na téma více pohlaví nebo používal slovo „feministka“ jako urážku. Nejhorší ale asi bylo, když nazval jednu z ženských vývojářek velmi hanlivou urážkou. Myslím, že se nehodí zde něco takového psát.

Od té doby se začalo říkat, že se ho Microsoft pokusí vymazat ze hry úplně. No a jak vidíte, teď se to konečně stalo. Za pár let už si na něj možná vůbec nikdo nevzpomene.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.