Steam má skrytou funkci, která dovoluje přesouvat instalace her

Estimated read time 2 min read

Už jste narazili na Správce úložiště?

Steam tak trochu schovává nastavení, které hráčům dovoluje přesouvat své instalace her. Pokud chcete vědět, kam se zase to velké Call of Duty nainstalovalo, nemusíte zdlouhavě procházet složky v počítači. Steam totiž nabízí Správce úložiště, který vám ukáže všechny vaše nainstalované hry a dovoluje s nimi manipulovat.

Toto okno však není intuitivně na první pohled vidět. Nejprve se musíte dostat do nastavení, potom kliknete na záložku stahování a úplně nahoře najdete tlačítko na zobrazení Steam složek knihovny. Správce úložiště je rozdělen pro každý disk, kde se nachází patřičná Steam složka. Pokud chcete nějaký disk přidat, můžete kliknout na malé plusové tlačítko.

(zdroj: Eurogamer)

Tento správce je dobrý hlavně pro ty hráče, kteří si na svém PC nechávají spoustu nainstalovaných her. Každá hra má v seznamu vedle sebe malé zaškrtávací políčko, které udává, jestli má hra být odinstalována nebo případně přesunuta. K tomu taky můžete vidět velikost instalací věcí jako jsou DLC nebo kdy naposledy jste hru vlastně hráli.

Správce úložiště není zrovna žádná přelomová technologie, ale na Steamu se určitě hodí. Tato funkce byla představena teprve minulý rok a je dost možné, že postupně dostane i další možnosti. V hezky přehledné podobě tak můžete zjistit, kolik místa vám zabírají hry, co jste naposledy hráli před několika lety.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.