Starfield bude mít oproti Skyrimu 2x více dialogů

Estimated read time 2 min read

Nové RPG od Bethesdy by mělo být ukecanější než Skyrim nebo Fallout 4.

Bethesda o hře Starfield říká, že se jedná o takový sci-fi Skyrim ve vesmíru. Dozvěděli jsme se však, že to nebude pořád jen akce a žádný oddech. Todd Howard se na Tokyo Game Show nechal slyšet, že hra bude mít více než 150 tisíc řádků dialogů! To je pro srovnání asi 2x více povídání, než jaké jsme viděli ve Skyrimu.

Počet slov a řádků jsou někdy brány jako měřítko pro velká RPG. Není to zas tak dávno, kdy Bethesda hrdě prohlašovala, že Skyrim má 60 tisíc řádků. K samochvále se pak přidal třeba i BioWare a Mass Effect 3 s 40 tisíci řádky dialogů. O rok později pak přišel Baldur’s Gate, o kterém vývojáři tvrdili, že počet slov dosahuje čísla jeden milion. Od té doby se tak vývojáři předhánějí v tom, kdo svou hru dokáže nejvíce rozmluvit. Jako novodobé případy je možné třeba uvádět třetího Zaklínače (450 tisíc slov), Tyranny (600 tisíc slov) nebo Disco Elysium (350 tisíc slov).

Někteří vývojáři však nesdílí myšlenku o tom, že ukecané hry jsou automaticky lepší. Jeff Vogel na svém blogu uvedl myšlenku, že pokud příběh nevypráví již samotný gameplay, hra dělá něco špatně.

Jistě se však všichni shodnou na tom, že pokud Starfield opravdu obsahuje tak velké množství dialogů, bude se jednat o opravdu velkou hru. A to je přesně to, co fanoušci Bethesdy chtějí. Velký otevřený svět, který je však natolik zajímavý, aby vás stále nutil hrát dál.

Jak to dopadne uvidíme 11. listopadu 2022.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.