FIFA možná změní svůj název

Estimated read time 2 min read

EA přemýšlí o změně jména své populární serie.

FIFA se za svou existenci stala skoro až synonymem pro fotbalové hry. EA má však v plánu znovu promyslet svou strategii a možná změnit licenční podmínky, které má s ligou nasmlouvané.

Tato novinka přišla velmi nečekaně na FIFA 22 blogu. Hned po chvále, že si serie získala přes 9 milionů hráčů, udělali vývojáři obrat o 180 stupňů a začali mluvit o tom, kam by mohla serie dále směřovat. A vše má začít právě změnou vlastní identity.

Díváme se dopředu a přemýšlíme o změně jména naší fotbalové značky FIFA.

Post pak dále pokračuje s vysvětlováním, že změna jména možná mohla přijít už dříve. FIFA totiž obsahuje velkou řadu dalších partnerů z celého fotbalového světa. Dále by se pak EA chtělo více zaměřit i na ženský fotbal.

Jedním z názorů je také to, že EA udělalo pro FIFU mnohem více, než FIFA samotná. Díky smlouvě s EA totiž FIFA vystřelila na popularitě a nastává tak otázka, jestli by EA mělo za toto jméno vůbec platit. Zdá se tak, že FIFA licence EA už zůstane, protože jsou pod ní velká jména klubů i hráčů. Pokud však chtějí svou fotbalovou serii více generalizovat, budou si muset s pojmenováním trochu více pohrát.

PC hráči tak mohou doufat, že přemýšlení o nové identitě bude znamenat promyšlení nové PC strategie. Někteří totiž byli docela zklamaní, když došlo k oznámení, že dostaneme pouze last-gen konzolovou verzi, aby EA nediskriminovalo hráče se starším hardwarem.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.