Twitch se stal obětí obrovského úniku dat

Estimated read time 2 min read

Součástí byl i doposud nezveřejněný konkurent Steamu!

Ze streamovací platformy Twitch unikla velká dávka citlivých dat, jako výplaty streamerů, zdrojový kód nebo dosud neoznámený konkurent Steamu.

Anonymní hacker přidal post na 4chan s linkem na torrent, kde se ukrývalo 125GB dat z Twitche. Vše navíc jde pěkně do hloubky až k prvním commitům úplně v začátcích. Hacker se dále rozčiluje nad tím, že Twitch je jedna velká toxická společnost a je tak na místě dát konkurenci trochu větší šanci.

Uniklo tak téměř vše, co může Twitch považovat za citlivá data:

  • Mobilní, konzolový a desktopový klient
  • Hned několik SDK a interních AWS
  • Interní nástroje
  • Platy tvůrců za rok 2019
  • Doposud nezveřejněný konkurent Steamu od Amazon Game Studios

Největší pozornost se nyní zaměřila na platy těch největších tvůrců, ale také na úplně nového konkurenta Steamu. Údajný projekt Vapor využívá snad vše, co platforma Twitch nabízí. Obsahuje také již zabudované funkce pro hry jako Fortnite nebo PUBG. K projektu Vapor se pak váže i hra s názvem Vapeworld, o které se předpokládá, že pujde o jakýsi VR chat.

Hacker dále tvrdí, že toto je pouze první část celkového leaku a více možná zveřejní v budoucnu. Pro běžného uživatele to znamená hlavně to, že by si měl raději změnit své dosavadní heslo. Jeden ze souborů by měl obsahovat i dekódovaná hesla, ke kterým se nyní může dostat úplně každý.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.