Sony a Microsoft spojili své síly

Estimated read time 2 min read

Co přinese spolupráce těchto dvou herních obrů?

Tohle může být jeden z nejzajímavějších crossoverů posledních dob. Sony a Microsoft oznámili, že strategicky spojí své síly a budou spolupracovat na vývoji nových cloudových řešení, aby podpořili jejich streamovací služby.

„Sony je kreativní společnost s pevnou základnou. Velmi blízce spolupracujeme s tvůrci, kteří zachycují nápady lidí kolem celého světa. Poskytujeme jim naši nejnovější technologii, aby své představy změnili v realitu,“ říká Kenichiro Yoshida, prezident společnosti Sony.

„Microsoft pro nás byl mnoho let klíčovým partnerem. V některých oblastech i velkým rivalem. Věřím, že naše spolupráce na cloudu přinese potřebné změny a vylepšení celému průmyslu.“

Toto partnerství je založeno hlavně na spolupráci technologií obou firem. Microsoft poskytne svá datacentra, aby je Sony mohlo využít na vývoj online služeb nebo umělé inteligence. Dlouhodobý plán je spojit hardware od Sony a Azure AI nebo cloud od Microsoftu.

„Sony už dlouho vede trh na poli  technologie a zábavy. Naše spolupráce na tomto faktu zakládá. Myslíme, že spojení Azure AI a Sony přinese nové herní a zábavní zážitky pro naše zákazníky,“ říká Microsoft.

Já nejsem zrovna velký konzolový hráč, ale i tak mi je jasné, že tato spolupráce by mohla přinést opravdu velké věci. Už jen slib zlepšit herní zážitek je od těchto gigantů nezanedbatelný. Poslední dobou se taky začíná mluvit o „poslední generaci konzolí.“ Někteří vývojáři tvrdí, že další generace konzolí bude už ta poslední. Může spojení Sony a Microsoftu něco takového zařídit?

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.