Šéf Amazon Games rezignoval

Estimated read time 2 min read

Ve vedení herní divize byl od roku 2009.

Michael Fazzini se po dlouhých 18 letech rozhodl rezignovat na svou funkci v Amazonu. Na LinkedInu prozradil, že už dlouho toužil po tom, že si dá od své kariéry na chvíli pauzu.

Nikdy nebude perfektní čas na odstoupení z tak skvělé funkce. Teď je to však dobrý čas. Za posledních 6 měsíců jsme spustili 2 z 10 top her a naše portfolio stále roste.

Michael Fazzini

Frazzini byl přidělen do funkce šéfa nové videoherní divize v roce 2009. Od té doby však výsledky studia od Amazonu nebyly přívětivé. Do roku 2018 vyšlo jen pár mobilních her a jedno rozšíření na Twitch. Za posledních několik let pak zažili velkou řadu neuspěchů, jako třeba zrušení očekávaného Lord of the Rings MMO.

Úspěch hry New World tak byl pro studio jistě vítanou změnou. Hra však po svém velmi úspěšném vydání trochu upadla. Dalším velkým úspěchem pak bylo vydání Lost Ark v Evropě a Americe.

Jak Frazziniho odchod ovlivní Amazon Game Studios zatím není jasné. Jeden z bývalých vývojářů řekl, že za špatné výsledky studia může hlavně vedení. Po vydání New World se ale zdá, že se věci změnily k lepšímu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.