Rozšíření Cyberpunku 2077 určitě bude placené

Estimated read time 2 min read

Pokud jste pochybovali, jestli Phantom Liberty bude placené, teď je to snad jasné.

CD Projekt potvrdil, že chystané rozšíření Phantom Liberty do hry Cyberpunk 2077 rozhodně nebude zadarmo. Myslím, že většině z vás to asi bylo jasné, ale abychom byli fér, CD Projekt okolo Cyberpunku vysílá samé zmatené signály.

Pokud si vzpomínáte na Zaklínače 3, CD Projekt vydalo spoustu DLC a většina z nich opravdu zdarma byla. Studio slíbilo podobný přístup i u Cyberpunku a slibovali DLC zdarma. Nebylo sice jasné, co přesně pro hru chystají, ale z tohoto plánu stejně velmi rychle sešlo, protože místo rozšiřování museli vývojáři hru opravit. První DLC se pak objevilo v srpnu 2021 a hráče teda vůbec nenadchlo.

Je rozdíl – alespoň pro nás – mezi DLC a rozšířením. Rád bych vám to všem připomněl: DLC je malá část obsahu, stejně jako jsme dávali zdarma v Zaklínači 3 a to je v plánu i pro Cyberpunk. Když přijde na rozšíření, jako Blood and Wine nebo Hearts of Stone, to je něco mnohem většího. Tato rozšíření jsou placená a jakmile něco takového oznámíme pro Cyberpunk, bude to placené taky.

Michał Nowakowski (CD Projekt)

Je dost těžké si představit, že by úplně nový příběh s velkými herci a úplně novou částí města byl považován za malý obsah. A tuto skutečnost potrvdil už i CD Projekt. Zatím se neví, jakou bude mít rozšíření cenovku. Tradičně je to ale méně než samotná hra a proto můžeme snad očekávat něco pod 60 euro.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.