Riot komentuje vysoké ceny Valorant skinů

Estimated read time 3 min read

Ceny skinů ve Valorantu jsou dost vysoké. Není to ale už moc? Riot říká, že ne.

Valorant nabízí skiny s dost velkou cenovkou. Třeba Elderflame, který vyšel v létě, stál asi 100 dolarů za celou kolekci. Jeden z novějších balíků, Nebula, sice nestojí tak moc, ale pořád vás celá kolekce vyjde asi na 70 dolarů. To je víc, než celá nová AAA hra. Riot moc dobře ví, že skiny jsou docela drahé, ale také říkají, že tak to přesně má být.

Vývojáři už prý dopředu počítali s tím, že skiny nebudou levné.

Nechceme, aby se hráči podívali na skin a řekli si, že jim připadá levný. Součástí našeho přístupu je, že do skinů vkládáme velké úsilí a přemýšlíme o tom, jak skin bude na hráče působit. Nechceme, aby se žádný skin zdál jako levná náhražka.

Myslím, že toto tvrzení se lehce dá ověřit přímo ve hře. Jen zkusme na chvíli porovnat skiny v CS:GO a Valorantu. Plácnout na zbraň statický obrázek galaxie za chvíli omrzí, ale vytvořit efekt nekonečného vesmíru přímo ve vaší zbrani už není tak běžné.

Riot tedy moc dobře ví, že nabízené skiny přímo v obchodě jsou docela exkluzivním zbožím. Nikoho však nenutí koupit si celý balík, ale je možné koupit si i jendotlivé zbraně, což v přepočtu nevyjde tak draho. Něco podobného se osvědčilo třeba u oblíbené kolekce Star Guardian.

Vývojáři však počítají, že většinu hráčů spíš zaujme Battle Pass a možná budete překvapeni, kolik úsilí do této funkce vkládají. Snaží se vybírat skiny a další bonusy tak, aby si každý přišel na své. Zároveň však přiznávají, že někteří se zkrátka na konec Battle Passu nedostanou. I pro takové hráče je to ale příležitost obohatit svůj arzenál o velké množství různorodých skinů. A to vše za pouhých 10 dolarů, což z Battle Passu dělá velké lákadlo a hlavně docela výhodnou nabídku.

Riot dále říká, že určitě neplánují zavádět systém náhodných dropů, jak ho hráči znají z CS:GO. A to je myslím jen dobře.

Hlavně díky skandálu okolo Star Wars Battlefront se vývojáři stále více snaží od loot boxů odejít. A nejde jen o Riot. Jeff Kaplan popsal, že se s Overwatch 2 snaží přijít s novým nápadem, jak tento problém vyřešit.

Za mě tedy mohu říct, že ceny kolekcí ve Valorantu jsou možná trochu moc. Ovšem Battle Pass je jiná pohádka a cena za všechen jeho obsha je dost přívětivá.

Další články:

Další články autora:

1 Comment

Add yours
  1. 1
    JiWiK

    Skiny bych nepoužíval ani kdyby byly zadarmo takže u mě dobrý. Stejně jen ve většině her zvyšují vaši viditelnost pro ostatní. 😀

+ Leave a Comment

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.