Proč už nemůžete prodávat CS:GO klíče? Důvod vás možná překvapí!

Estimated read time 2 min read

Oblíbená hra CS:GO využívá systém klíčů, které si můžete zakoupit za reálné peníze a otevřít díky nim bedny, kde na vás čekají různé skiny. Klíče už ale nemůžou být prodávány. Nemůžou už tedy opustit inventář toho, kdo si je koupil. Prodat je na komunitním trhu tak není možné. Proč se ale Valve rozhodlo k této radikální změně?

Je to vlastně docela jednoduché. K Valve se doneslo, že jsou jejich klíče zneužívány k praní špinavých peněz. Dříve k transakcím s klíči docházelo jen mezi skutečnými hráči. Někteří lidé ale zjistili, že své nekalé aktivity můžou zamaskovat prodejem klíčů na tržišti. Výsledkem je bohužel to, že drtivá většina nákupů a prodejů CS:GO klíčů byla právě tohoto charakteru.

Omlouváme se všem hráčům, kterých se tato nešťastná změna dotýká. Boj s nelegálními obchody na Steamu je naší prioritou, kterou rozhodně nebereme na lehkou váhu.

Valve trochu uklidňuje vody tím, že již dříve zakoupené klíče stále můžete prodat nebo vyměnit.

Situace je určitě vážná. Když už samo Valve uznalo, že se v pozadí CS:GO trhu děje něco nekalého, je čas položit si otázku, kam to všechno vlastně spěje. Navíc to není poprvé, co byl systém CS:GO zneužit. V roce 2016 si  Valve posvítilo na Youtubery, kteří podvedli své diváky propagací své vlastní gambling stránky. Vývojáři se pak snažili celou situaci ututlat tresty pro několik velkých stránek. Do všeho se ale vložila komise, která zavedla nová pravidla.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.