Pozor! Nový Windows 10 update si vezme 7GB místa na disku!

Estimated read time 2 min read

Máte dost místa na nové updaty?

Microsoft slíbil, že Windows 10 budou updatovat 2x za rok. Aby tento proces probíhal plynuleji, rozhodli se, že příští verze si rezervuje okolo 7GB místa na budoucí updaty, aplikace a dočasné soubory.

„Našim cílem je vylepšit každodenní funkčnost vašeho PC. Chceme zajistit, aby nejdůlěžitější funkce OS měly stále přístup na disk. Bez rezervovaného místa by si mohl uživatel zaplnit celý disk a Windows by neměl možnost nikam uložit důležité funkce a soubory,“ vysvětluje Microsoft. „Speciální scénaře nebudou moci fungovat, pokud na ně nebude dostatek místa. Díky rezervovanému prostoru bude Windows přesně vědět, kam tyto soubory uložit a bude tak fungovat bez potíží.“

Toto rezervování místa bude provedeno automaticky na všech počítačích, které využívají systém Windows. Celková velikost potřebného místa se bude trochu lišit. Záleží na tom, jak uživatel pracuje se svým PC a jaké využívá funkce. Microsoft předpokládá asi 7GB, mohlo by to však být víc. V ojedinělých případech ale i míň. Může tomu pomoct třeba to, že si odinstalujete některé volitelné funkce nebo jazyky.

Rozhodnutí rezervovat si dopředu několik GB místa by mělo zasjitit, že budoucí updaty se nainstalují mnohem plynuleji. Také by to mělo předcházet chybám kvůli nedostatku místa pro update.

Můžete to brát jako malý poplatek za budoucí updaty. Není to úplně špatné řešení, protože Windows bude vždy mít dost místa na instalaci potřebných funkcí. Zároveň se mi ale nelíbí, že tato funkce nejde vypnout. Pokud je vaše mašina vybavena třeba SSD o velikosti 120GB, raději si překontrolujte, jestli máte dostatek místa. Varujeme vás předem.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.