Alan Wake míří do televize!

Estimated read time 3 min read

Oblíbená hra Alan Wake se dočká televizního zpracování! Užijeme si znovu hon na baterky?

Vypadá to, že z televizního zpracování her se stává nový trend. Už teď víme, kdo bude hrát Netflixového Zaklínače. Nyní je na čase si povědět o další hře, která se dočká naší pozornosti v televizi.  Je to  legendární Alan Wake! Hra, která byla už samotná inspirována televizními pořady. Alan Wake se už ve své podstatě do televize hodí víc, než většina dnešních her.  Vždyť už teď obsahuje product placement!

Na místo vedoucího celého projektu se upsal Peter Colloway, který má za sebou velmi zvláštní a úspěšnou TV serii Legion. Dále jsme od něj mohli vidět třeba Cloak & Dagger nebo Under the Dome.

Své slovo si získal i Sam Lake, autor samotného Alan Wake. Tomas Harland z Contradiction Films říká, že Lake bude zastávat velkou část produkce. Alan Wake je totiž pořád „jeho dítě“ a to chtějí respektovat.

Originální hra sledovala pouze osud hlavní postavy, všechny vedlejší postavy tedy sloužili spíše jako překážky nebo spojenci. Televitní adaptace však rozvine příběhy i vedlejších postav mnohem víc, než jsme mohli vidět ve hře. Příběh bude tedy mnohem hlubší a složitější.

Autoři televizního zpracování déle tvrdí, že originální hra jim poslouží jako startovní bod a jakési semínko, které se postupem času rozroste do mnohem většího příběhu. Celý tento vesmír prozkoumají mnohem víc než hra, což přinese mnohme větší a šílenější zápletky.

Ještě je pořád velmi brzo říkat více detailů, protože samotní autoři vlastně neví, co se bude dít dál. Pracovat na televizním zpracování by chtěli od příštího měsíce, ale už teď nekterá studia vyjádřili svůj zájem. S touto novinkou jsme bohužel nedostali žádné nové zprávy o potenciálním herním pokračování. Lake říká, že pro herní fanoušky stále nic nemá. Další hledání baterek si tedy užijeme jenom v televizi. Pokud se tedy tento ambiciózní projekt dotáhne do úspěšného konce.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.