Polská zaklínačská škola musí ukončit svůj provoz

Estimated read time 2 min read

Oblíbená polská akce fanoušků Zaklínače končí.

Věděli jste, že v Polsku mají oficiálně licencovanou zaklínačskou školu? Jedná se o Live Action Role Play (LARP) akci, která se za posledních sedm let konala asi čtyřicetkrát. Studio CD Projekt RED se však rozhodlo, že pořadatelům 5 Żywiołów odeberou veškerá práva na pořádání akcí s tématikou zaklínačských her.

Oficiální důvod sice neznáme, ale spekuluje se o tom, že se studiu nelíbily radikálně konzervativní politické názory organizátorů. Konkrétně má být na vině manželka zakladatele 5 Żywiołów, Ania Wawrzyniak, která měla poskytovat právní pomoc organizaci Ordo Iuris. Tato organizace je známá svým tažením proti LGBT komunitě, protipotratovou politikou nebo odmítáním rovnosti pohlaví.

Studio CD Projekt po zjištění těchto faktů vypovědělo smlouvu s 5 Żywiołów. Podle organizátorů jde však o nedorozumění a Ania Wawrzyniak nemá s pořádáním akcí vůbec nic společného. CD Projekt nyní odmítá situaci příliš komentovat a jako pravý důvod uvádí neshody ohledně prodeje propagačních předmětů.

Organizátoři z 5 Żywiołów to nyní nebudou mít snadné. Ztráta pořadatelství této velké oblíbené akce je přistrčila ještě blíže k dluhové pasti a je dost možné, že nakonec vyhlásí bankrot.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.