TikTok plánuje investovat do her ve velkém

Estimated read time 2 min read

TikTok chce přilákat nové uživatele.

TikTok je nesmírně populární aplikace na sdílení krátkých videí. Oblibu si získala především u mladší generace uživatelů. Poslední prohlášení ukazuje, že aplikace má přes miliardu aktivních uživatelů. Vlastníkem aplikace je čínská firma ByteDance.

ByteDance by však chtěl pokračovat na získávání popularity a svůj okruh uživatelů tak ještě více rozšířit. Chtěli by, aby se na TikToku daly hrát hry. Hry v této aplikaci se již testují ve Vietnamu a je známo, že v Číně se dají na TikToku hrát hry již delší dobu.

Taky vám to něco připomíná? Jestli jste si vzpomněli na Flashovky, určitě nejste jediní. Jak ale něco takového bude fungovat na TikToku je zatím pořád tak trochu bizarní představou. Jako první se do tohoto úkolu pustila společnost Zynga, která přišla s první HTML5 hrou na této platformě. Jejich Disco Loco 3D si TikTok pochvaluje s tím, že má platforma zase větší šanci oslovit více lidí.

Dalším jasným zdrojem her bude ByteDance samotný, protože již v této oblasti mají zkušenosti. Jenom si vzpomeňte třeba na Party Island. Navíc minulý rok odkoupili herní studio Moonton Technology a pomalu se tak připravují vyrazit i na herní market.

Možná jsem se ale trochu moc rozpovídal. Tou hlavní myšlenkou je, že TikTok bude do budoucna nabízet i hry (a někde to už dokonce dělá.) ByteDance vidí za tímto krokem obrovskou příležitost nalákat na platformu spoustu hráčů.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.