Twitch začne streamerům říkat důvod jejich banu

Estimated read time 2 min read

Streameři se konečně dozví, proč dostali ban.

Je historicky známo, že Twitch neposkytuje žádné komentáře k banování streamerů. Zachází dokonce tak delako, že ani samotní streameři nevědí, čím si vlastně ban zasloužili. Většinou to sice není těžké uhodnout, ale jsou situace, kdy se streamer ani jeho diváci nedozvědí, proč byl z platformy vyhozen. To se však teď mění! Twitch by teď údajně měl začít posílat streamerům oznámení, jakého prohřešku se dopustili.

Bezpečnost naší platformy je běh na dlouhou trať. Lepší informace ohledně banů je ze strany uživatelů momentálně největší prioritou. Proto s tím v blízké době plánujeme něco udělat.

Twitch

Žádné konkrétní řešení ještě implementováno není, ale vypadá to, že Twitch nejprve pošle oznámení samotnému streamerovi a ten se pak může rozhodnout, jestli tuto informaci zveřejní i divákům a nebo si ji nechá jen pro sebe. To zní jako dobrý balanc mezi ochranou osobních informací a transparentností.

Twitch také nově nabízí streamerům lepší a rychlejší možnost požádat o přehodnocení a případné zrušení svého banu. To je důležité zejména pro ty streamery, kteří mají své vysílání jako jediný zdroj příjmu. Zdá se ale, že samotný systém rozhodování se měnit nebude.

Twitch má kolem banování ještě hodně co zlepšovat a tohle je určitě krok správným směrem. Největším problémem jsou stále značné díry v tom, co se vlastně považuje za porušení pravidel. Vezměme si třeba případ z roku 2021, kdy streamerka Amouranth dostala ban za svůj „hot tub“ stream, který v teorii vlastně žádná pravidla neporušuje.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.