Polda 7 se potýká s velkým pirátstvím

Estimated read time 2 min read

Remastery přechozích dílů jsou v ohrožení.

Již téměř od samotného vydání hry se Polda 7 musí potýkat s velkým přílivem nelegálních kopií. Autor Petr Svoboda serveru Vortex řekl, že pirátské kopie zatím převažují a legálně prodaných verzí je oproti nim minimum. Díky toho se prý samotný vývoj ještě ani nezaplatil.

Jak se hra vlastně dostala tak brzo ven? Stalo se to dokonce ještě před samotným vydáním, což znamená, že ji šíří jeden z lidí, kteří na hru přispěli. Tato osoba si říká Čiko a s autory hry nyní svádí velký souboj. Celý proces pak prý často brzdí samotné stránky, kde jsou tyto nelegální kopie nahrávány. Petr Svoboda proto vyzývá kohokoli, kdo by znal informace o tomto nelegálním šiřiteli, ať někomu z autorů co nejrychleji napíše.

V ohrožení však není jen zisk ze 7. dílu. V plánu byly totiž třeba i remastery staších dílů nebo nějaký úplně nový projekt. Autoři se pak hlavně těšili na to, že fanouškům poskytnou novodobou verzi dílu Polda 2. Pokud ale bude 7. díl zaznamenávat takto špatné prodeje dlouhodobě, je možné, že se nic z toho neuskuteční.

Jak tedy můžete vidět, tvořit hry pro Česko a Slovensko není rozhodně žádný med. Náš trh je docela malý a nezdá se, že by herní pirátství bylo na ústupu. Všichni teď můžeme jen doufat, že tento incident nebude znamenat konec legendární serie Polda.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.