YouTube zabil dalšího populárního Discord bota

Estimated read time 2 min read

Dnes se s námi loučí bot Vexera.

Dnes truchlíme nad ztrátou dalšího oblíbeného hudebního bota na Discordu. YouTube si opět došlápl na streamování hudby a tentokrát to schytal populární bot Vexera. Stejně jako jiní boti, i tento bot nabízel streamování hudby jako součást hlasového kanálu na Discordu. Jednoduchým příkazem bot prohledal YouTube a potom streamoval audio přímo na Discord.

Autoři bota říkají, že měl něco přes 3 miliony uživatelů. Jeho vypnutí nám opět připomíná dobu, kdy musel být vypnut legendární bot Groovy. Před dvěma lety najednou všichni museli hledat náhradu. Botů je sice hodně, ale ne každý funguje podle představ. Vexera se nakonec stal dobrou náhražkou. A nyní bohužel musí také skončit.

(zdroj: Discord)

Nikdo přesně neví, proč Groovy nebo Vexera museli být vypnuti. Mluvčí služby YouTube řekl, že Groovy porušoval jejich podmínky užití. V překladu to zřejmě znamená, že tito boti obchází systém reklam a to se Googlu moc nelíbí.

Google se naštěstí ve vypínání botů příliš neangažuje. Zasáhne až tehdy, když nějaký z nich získá až příliš velkou popularitu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.