Pokud by to šlo, Microsoft by rád odkoupil i Valve

Estimated read time 2 min read

Jak by to asi vypadalo, kdyby Microsoft odkoupil Valve?

Microsoft se kvůli akvizici Activision Blizzardu potácí od jednoho soudu k druhému. A jak už to tak bývá, když jde velká herní značka k soudu, obvykle uniknou nějaké utajované emaily nebo dokumenty.

Jeden z těchto uniklých dokumentů je i email z roku 2020, kde šéf Xboxu Phil Spencer píše, že nejzajímavější pro Microsoft je momentálně odkoupení Nintenda. Na konci emailu je však napsáno, že kromě Nintenda se také mluvilo o odkoupení společnosti Valve. A pokud by se naskytla příležitost, Microsoft by do toho určitě šel. Dále se o Valve vůbec nezmiňuje, ale je zajímavé vidět, že i takový návrh v Microsoftu padl.

(zdroj: The Verge)

Jak by to vypadalo, kdyby Microsoft skutečně Valve odkoupil? To si raději ani nechci představovat. Valve vždy bylo takovým samostatným článkem, který držel společnosti jako Microsoft na uzdě a bránil PC hráče před spáry jejich dlouhých rukou.

Mezi Valve a Microsoftem už to však nyní tolik nevře. Microsoft začal zpět vydávat své hry i na Steam a Gabe Newell už dlouho neřekl o Windowsu nic ošklivého. Pokud bych si ale musel vybrat, určitě bych byl raději, kdyby Microsoft odkoupil spíše Nintendo. Nezní to sice jako moc dobrá věc, ale alespoň bychom se dostali mnohem blíže vydání některých her od Nintenda i na PC.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.