Cyberpunk 2077: Phantom Liberty vyžaduje instalaci na SSD

Estimated read time 2 min read

Klasickým pevným diskům už pomalu odzvonilo.

Je čas si přiznat, že klasické pevné disky už k nové generaci her nepatří. Ještě před pár lety jsme si mohli s HDD v klídečku zahrát úplně vše, ale doba pokročila a stále lepší grafika si vyžaduje mnohem kratší načítací čas.

Stále častěji se můžeme setkat s tím, že vývojáři doporučují své nejnovější tituly instalovat na SSD. Všechny novinky jako Starfield nebo Baldur’s Gate 3 tuto možnost vřele doporučují. I nový Assassin’s Creed Mirage vyžaduje instalaci na SSD a to jeho nároky nejsou jinak moc vysoké. Je tak jasné, že vývojáři pomalu přestávají podporovat možnost instalace her na HDD, protože na stále náročnější grafiku nejsou dost rychlé.

(zdroj: CD Projekt)

Vyjímkou nejsou samozřejmě ani vývojáři z CD Projektu. Ti po oznámení updatu 2.0 řekli, že budou od teď podporovat pouze instalace na SSD. Chtějí tím udržet výkon hry tam, kde by měl být. To znamená, že i pokud chcete hrát na minimum, k udržení stabilních 30 FPS na 1080p budete muset hru mít na SSD.

Pokud si tedy chcete rozšíření Phantom Liberty zahrát skutečně naplno, doporučuji uvolnit nějaké místo na SSD. A pokud SSD ještě nemáte, určitě je pomalu čas si nějaké pořídit. Je to momentálně asi ta nejlepší investice, kterou můžete pro lepší výkon udělat.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.