Podívejte se na reportáž o GTA z roku 1996!

Estimated read time 2 min read

Co říkali o GTA v roce 1996?

Pořád si pamatuju, když vyšlo GTA Sand Andreas a všechny cool děti nemluvily o ničem jeniném. Pojďme se ale podívat, jak na úplně první GTA reagovali lidé už v roce 1996! Tehdy ho popsali jako podivnou hru plnou šokujících situací, jako krádeže aut a přejíždění chodců.

BBC nedávno na svém Twitter učtu zveřejnili reportáž, která zachycuje různé fáze vývoje hry Grand Theft Auto. Rory Cellan-Jones tehdy navštívil DMA Design, aby zjistil bližší informace o jejich novém projektu. Uvidíte programátory mluvit o jejich pozicích a jak přispívají do celkové kompozice hry.

Moderátor tehdy nepřímo popsal všechny pracovníky studia jako „nerdy.“ Taky se divil, že někteří lidé ve studiu jsou placení za hraní a testování her. Přišlo mu to jako velmi komické.

Je hodně zajímavé vidět, jak se za ta léta herní průmysl úplně změnil. GTA na tom navíc mělo opravdu velký podíl. Poprvé představilo kradení aut jedním tlačítkem a volné prozkoumávání fiktivního amerického města. A určitě by nikdo nečekal, že se na první pohled tak podivná hra stane světovou senzací.

Kdysi jste si mohli originální GTA stáhnout na stránce Rockstaru, ale to už bohužel zmizelo. Na Steamu se už taky hra nedá koupit. Ale nebojte, hodně dávno jsem si ji na Steamu koupil a stejně se mi ji nepodařilo nastartovat.

Určitě se tuto reportáž podívejte. Video má 5 minut a je opravdu zajímavé. Už jen kvůli pohledu do zákulisí herního studia z roku 1996.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.