Overwatch 2 si nahraje každé vaše špatné slovo

Estimated read time 2 min read

Někteří hráči nejsou z nového systému moc nadšení.

Blizzard začal proti toxicitě podnikat dost drastické kroky. Pro Overwatch 2 plánují nový systém, který bude nahrávat celý voice chat a dávat bany na základě analýzy.

Není žádným tajemstvím, že Overwatch, stejně jako jiné multiplayerové hry, má velký problém s nevhodným chováním. Před několika lety Blizzard mluvil o tom, že chtějí proti těmto lidem bojovat s využitím strojového učení. V listopadu 2020 pak tehdejší prezident společnosti Allen Brack prohlásil, že jejich technologie pomohla k obrovskému propadu toxicity ve hře.

Pro Overwatch 2 však plánují tento systém ještě o něco vylepšit. Novinkou by měla být hlavně automatická analýza hlasového chatu. Jakmile bude nahrávání ukončeno, poputuje hned na automatickou analýzu. Blizzard zatím neřekl, co se bude dít, když analýza skutečně zachytí nějaké nevhodné chování. Blizzard ale uklidňuje, že nahrávky nebudou nikdy dlouhodobě ukládány ani jinak dále používány.

(zdroj: Blizzard)

Vývojáři nyní nabádají hráče, aby urážlivé chování okamžitě hlásili a pomohli tak detekci. Systém zní vcelku užitečně, ale asi se nemůžeme divit, že někteří mají značné obavy z toho, že společnost jako Blizzard bude nahrávat jejich chat. Na druhou stranu Blizzard není jediná společnost, která něco takového dělá. Podobný systém má třeba i Valorant. Hráči také nejprve neprojevili moc nadšení, ale jak se ukázalo, žádný negativní dopad na hru opatření nemělo a jak to vypadá, možná i docela dobře zafungovalo.

Další novinkou pak bude to, že všichni hráči Overwatch 2 (a to i na konzolích), musí mít na svém Battle.net účtu i jedinečné telefonní číslo. Jelikož Overwatch 2 vyjde jako fee-to-play tak asi není divu, že Blizzard hledá možnosti, jak zamezit podvádění.

Overwatch 2 vychází už 4. října a systém pro nahrávání hlasu bude zaveden v následujících týdnech.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.