Hráči Counter-Strike 2 dostávjí VAC ban za Anti-Lag od AMD!

Estimated read time 2 min read

Zatím si Anti-Lag nechte raději vypnutý.

Někteří hráči byli nepříjemně překvapeni, když po dlouhém dni opět zapli Counter-Strike 2. Zjistili totiž, že dostali VAC ban. Ukázalo se, že za všechno může aktualizace ovladačů od AMD, která opravila problémy se stabilitou CS2 a dalších her. Mimo to také přidala podporu technologie Anti-Lag+ i do CS2.

Zanedlouho se na Redditu rozpoutala horlivá debata a všimlo si jí i samotné Valve. Oficiální Twitter CS2 pak potvrdil, že problém skutečně představuje Anti-Lag+ a všem doporučují tuto možnost prozatím vypnout. Technicky se totiž jedná o zásah do kódu hry a to vede k okamžitému banu. Bany by měly být zrušeny hned, jak AMD přijde s opravou.

(zdroj: Valve)

Technologie Anti-Lag+ je přítomná pouze v sériích 7000 a novějších. Jejím hlavním účelem je minimalizovat input lag tak, že snímky lépe synchronizuje se samotným prováděním kódu hry a to snižuje prodlevu.

To zní sktuečně jako úprava kódu, která v Counter-Striku nemá co dělat. Valve říká, že svůj VAC systém nechce přizpůsobit pro Anti-Lag+ a místo toho počká, až s opravou přijde AMD. Pokud jste již ban za Anti-Lag+ dostali, mělo by stačit jen počkat. Jakmile přijde náprava, začne Valve bany postupně rušit.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.