Oculus Quest bude brzy snímat ruce úplně bez ovladače!

Estimated read time 2 min read

Oculus Quest představí v roce 2020 revoluční novinku ve světě VR.

Pokud byste hledali ten momentálně nejlepší VR headset, určitě byste narazili na Oculus Quest. Jeho pokročilá technologie se brzy stane ještě lepší. V blízké budoucnosti se plánuje kabel, kterým Quest připojíte do PC. Co je na tom tak zvláštního? Budete moct hrát hry, které jsou určeny pro výrazně náročnější Rift. To ale není všechno! Zábava bude pokračovat i v roce 2020, kdy se dočkáme snímače, který bude zachycovat pohyb vašich rukou úplně bez ovladače.

Facebook tuto novinku představil na Oculus Connect. Nadcházející upgrade umožní velmi přirozené a realistické pohyby rukou i jednotlivých prstů. Nebude tedy potřeba žádný ovladač, externí senzor, rukavice a dokonce ani PC.

Práce na snímání rukou začaly už docela dávno. Vývojáři se snažili navrhnout a naučit algoritmy, které pochopí pozici rukou a díky senzoru je budou nepřetržitě sledovat. Tuto informaci o poloze poté přenesou do VR.

Náš tým přišel s novou metodou, jak využít algoritmů, aby bylo možné následovat pozici vašich prstů jen díky kamerám zabudovaným v Questu. Není tedy potřeba žádné extra senzory a další vybavení. Tato metoda přibližně určí polohu vaší hlavy a vytvoří několik 3D bodů, které docela přesně reprezentují pohyby prstů.

Jestli bude tato technologie využita záleží samozřejmě na vývojářích. Budoucnost ale určitě má. Čím méně vybavení na VR hraní potřebujeme, tím lepší zážitek z něj dostaneme.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.