Nový Windows 10 update působí problémy při hraní

Estimated read time 2 min read

Nový Windows 10 update si nerozumí se starší generací her.

Pokud jste si všimli, že v poslední době se vaše hry (a dokonce i myš!) chovají divně, možná to nemusí být jen ve vaší hlavě. Microsoft potvrdil, že s novým updatem jsou problémy, protože způsobuje podivné chování.

Od vydání únorového updatu pro Windows 10 si někteří uživatelé stěžují, že našli podivné skoky ve výkonu a jejich myš se nechové zrovna tak, jak by měla.

„Tenhle patch způsobuje podivné lagy ve starších hrách, jako COD4 a COD MW2. Hned po instalaci updatu jsem zapl jednu ze zmíněných her a po každém pohnutí myší se hra asi na vteřinu zasekne. Pokud myší nehýbete, hra jede normálně,“ dočteme se na Redditu.

Ke stížnostem se hned připojili další lidé. Tento případ tedy zdaleka není ojedinělý.

„Mám úplně ten stejný problém s RTX 2080 a Ryzen 2700X. Destiny 2 se neskutečně zasekává, když hýbu myší. Update jsem odinstaloval a vše zase jede normálně,“ píše jiný uživatel.

Microsoft si tohoto problému všimli a potvrdili, že problémy působí opravdu nový update. Potíže s pohybem myši se prý snaží vyřešit. Je docela ironií, že únorový update měl zvýšit výkon Windowsu 10, ne jej naopak snížit. Pro některé má tedy úplně opačný efekt.

Už prý velmi usilovně pracují na opravě tohoto problému. Pokud máte i vy podobné trable, Microsoft prozatím dorporučuje odinstalovat nový update a počkat na opravu.

Update: Problém se pomalu řeší. Počkejte na stažení opravného updatu, brzy by měl naskočit.

Další články:

Další články autora:

1 Comment

Add yours
  1. 1
    Xaggy

    Ja už mám tento problém veľmi dlho, no našťastie si ho viem vždy fixnúť.

+ Leave a Comment

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.