Nový Windows 10 update maže uživatelské soubory!

Estimated read time 2 min read

Microsoft pomalu vypouští svůj druhý každoroční update, také známý jako October 2018 Update. Někteří uživatelé ale nejsou úplně spokojení, protože narazili na spoustu problémů. Tím největším je asi to, že říjnový update jim samovolně vymazal soubory.

„Zrovna jsem provedl svůj Windows update a zjistil jsem, že po instalaci smazal všechny mé soubory v rozsahu 220 GB. Nemůžu tomi věřit, Microsoft produkty používám už od roku 1995, ale nikdy se mi nic podobného nestalo,“ stěžuje si jeden z uživatelů na fóru Microsoft.

A tento případ bohužel není jediný. Stále víc a víc uživatelů se připojují ke stížnostem jak na fóru tak na sociálních sítích. Jedna z možností, kterou Microsoft nabízí, je zpátky update odinstalovat a vrátit se ke starému. To ale bohužel ztracené soubory neobnoví.

Přesnou příčinu této chyby se bohužel nepodařilo zjistit. Vypadá to tedy, že je to jeden z dalších bugů, které se dostali do finální podoby updatu. Narazit zde můžeme totiž i na další chyby. Např. správce úloh trpěl chybou, kde špatně počítal využití CPU. To ale není tak hrozné, jako přijít o všechny soubory.

Tady zatím bude platit jenom jedna rada a to ta nejzákladnější. Před každou velkou aktualizací si nezapomeňte pečlivě zálohovat své soubory. Vše důležité si zálohujte na disk, který není k počítači přímo připojen, jako USB nebo externí HDD.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.