Razer představuje svůj nový herní router

Estimated read time 2 min read

Razer má prsty opravdu všude. Ať už hledáte novou klávesnici, myš, mikrofon nebo třeba herní mobil, jednou z vašich možností bude Razer. A teď by se chtěli vydat ještě dál a proto nedávno oznámili svůj nový router, zaměřený právě na hráče.

Router Sila otevírá firmě Razer úplně nové pole působnosti. A všem zeleným fanatikům dává možnost si koupit zase něco nového. Jedné se o třípásmový router 802.11ac, jehož dělení si můžeme představit nějak takto:

  • 802.11n 2.4GHz: až 400 Mbps
  • 802.11ac 5GHz-1: až 1 733 Mbps
  • 802.11ac 5GHz-2: až 866 Mbps

Po sečtení všech těchto hodnot se dostanete na rychlost až 2 999 Mbps. Ne že byste mohli realně takto rychlosti kombinovat do jednoho ultra rychlého připojení, je to ale zajímavý fakt.

Zajímavá je taky možnost „smíšeného síťování“ (mesh networking, volně přeloženo). To je na poli klasických zařízení docela novinka. Razer říká, že zákazníci budou moci kombinovat 2 Sila routery na zrychlení pokrytí Wi-Fi až v dosahu 500 m2.  To je důvodem, proč má dvě 5Ghz pásma.

Router bude používat velmi adaptivní inspekci paketů a učit se podle nich. Umožní uživatelům zvolit si  prioritu zátěže pro jednotlivé aplikace a zařízení v síti, jako mobilní telefony, chytré televize, počíteče nebo konzole. Dále bude obsahovat automatickou detekci konzolí PlayStation, Xbox a Switch, aby hráči nebyli rušeni problémy s připojením. Toho se dá využít skutečně naplno při streamování. Razer říká, že router bude obsahovat „one touch“ gaming mod, který automaticky rezervuje šířku pásma pro hraní.

Jako u zařízení jiných zanček, i Sila obsahuje vestavěný switch pro kabelové připojení, využít však můžeme jen tři LAN porty a jeden WAN port. Má také USB 2.0 a USB 3.0 pro připojení tiskárny nebo třeba úložných zařízení.

Nový Razer router bude k dispozici 10. října za cenu přibližně 5 500 Kč.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.