Nový anti-cheat systém v CS:GO stále působí problémy

Estimated read time 2 min read

Trusted Mode možná blokuje až moc.

V nejnovějším patchi se hráči CS:GO dočkali nového anti-cheat systému, který ale bohužel působí dost velké problémy.

Trusted Mode blokuje velkou škálu procesů, které by mohly nějak ovládat hru. Hráči tak musí všechny tyto programy zavřít a CS:GO restartovat, aby mohli hrát. Trusted Mode můžete sice vypnout použitím „-untursted,“ ale tato možnost vám znemožní hrát na VAC-enabled serverech a navíc sníží váš trust factor, který přímo ovlivňuje funkci matchmakingu.

Některé neoficiální mody a jiné věci stažené z komunitních serverů běží však pouze mimo trusted mode. Komunitní servery jsou ale v jádru Counter Striku už od samotného začátku a proto se toto rozhodnutí zdá docela nedomyšlené.

Aby toho nebylo málo, hráči stále hlásí, že OBS, Discord nebo Spotify mají také problém přes tento filtr projít. Nejhorší na tom je, že hra vám přesně neřekne, který proces se jí nelíbí. Často se také stává, že trusted mode snižuje FPS a hra neběží podle očekávání.

Zatím bohužel není žádný dobrý způsob, jak se těmto problémům vyhnout. Valve si totiž uchovává právo blokovat veškerý software, který by se hrou mohl provádět nežádoucí komunikaci. Vzhledem k tomuto faktu tedy očekávám, že s opravou se zrovna moc nespěchá.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.