Nová VR rukavice simuluje pocit doteku

Estimated read time 2 min read

Teslasuit Glove dokáže simulovat doteky nebo měřit puls.

Zrak je samozřejmě hlavním smyslem, na který se VR momentálně zaměřuje. To je v pořádku, bez něj by to asi nebylo ono. Jsou tu ale i další smysly, které je nutné pro zvládnutí opravdového VR ovládnout. A přesně v tomto momentě nastupuje do hry Teslasuit a jejich nová VR rukavice.

Nová Teslasuit Glove kombinuje hned několik různých technologií na zaznamenávání pohybu ruky a prstů. Zároveň také poskytuje zpětnout vazbu simulující dotek. Každý prst je vybaven speciálním displayem, díky kterého může uživatel pociťovat rozdíly mezi povrchy. Tyto senzory jdou samozřejmě ruku v ruce s plně funkčním motion capture zařízením. Rukavice dokonce dokáže i do jisté míry zaznamenávat emoce, stres a srdeční puls.

Tato rukavice sice není primárně vyvíjena pro gaming, ale dokážu si představit, že by v tomto směru měla velké využití. Její původní záměr je ovládání robotů nebo rehabilitace. Pro některé lidi by taková technologie mohla znamenat zásadní průlom jejich života.

Výrobci sice neuvádějí žádné konkrétní scénáře, ale určitě si je dokážete představit. Někteří výzkumníci se třeba snaží pomocí VR „vyléčit“ lidi s arachnofobií (strach z pavouků). Taková rukavice by jim mohla práci ještě více ulehčit. Jen si představte, že si nasadíte VR brýle a budete si moci pohladit pavouka. Při zapojení této technologie do světa her by byl zážitek mnohem intenzivnější.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.