Nová Steam knihovna přijde 17. září

Estimated read time 2 min read

Organizace her teď bude mnohem efektivnější.

Steam nikdy nebyl zrovna krasavec. Už dlouho se proto očekává jeho předělání. Valve nyní oznámilo, že nové Steam knihovny se dočkáme 17. září. Uvidíme především nový vzhled a nějaké nové funkce. Za zmíňku stojí i nová homepage, kde uvidíte aktivitu vašich přátel nebo hry, o kterých ani nevíte, že je vlastně ve své knihovně máte.

Asi tou nejlepší novinkou nové knihovny budou kolekce. Jde o jakýsi organizační nástroj, který nahradí systém kategorií. Můžete si tak vytvořit své vlastní dynamické kolekce. Stačí si vybrat z různých tagů, třeba „multiplayer“ nebo „FPS.“ Steam za vás automaticky z knihovny vybere hry, které se do této kolekce hodí. Všechny nové vyhovující hry potom přiřadí automaticky taky. A samozřejmostí je i manuální drag-and-drop.

Pokud už máte vytvořené kategorie, automaticky se vám při přechodu změní na kolekci. Na homepage si nově budete moci umístit „poličku,“ kde si setřídíte vaše nejoblíbenější hry pro rychlý přístup.

Nová hlavní stránka pracuje hlavně s aktivitou přátel. Taky se na ní dozvíte, jaké novinky se udály ve hrách, které hrajete nejčastěji. Celkově se nová homepage bude snažit, aby vám doporučovala věci, které by vás skutečně mohly zajímat.

Herní stránky taky projdou lehkou změnou. Jako první si určitě všimnete většího místa na grafiku. Funkčnost ale taky bude trochu jiná. Stránky her vám teď budou ukazovat nové achievementy nebo screenshoty.

Samotný obchod se vlastně moc nezmění. Tam ani není co měnit. Steam se teď taky trochu více otevře vývojářům, protože na hlavní stránce bude více místa pro jejich nová oznámení nebo speciální akce.

Abyste si novou knihovnu vyzkoušeli co nejdřív, nezapomeňte si zapnout Steam betu v nastavení vašeho účtu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.