Kolik vydělalo Fortnite za rok 2018

Estimated read time 2 min read

Fortnite převálcovalo snad úplně všechny!

Pokud jste pochybovali o tom, že se Fortnite stalo velkým světovým fenoménem, máme pro vás zajímavá čísla. Tato hra od svého vydání doslova explodovala v popularitě a za rok 2018 vydělala 2,4 miliardy dolarů! To je v přepočtu na Koruny opravdu hodně!

Podle průzkumu od SuperData vydělalo více peněz, něž kterákoliv jiná hra v roce 2018. Zvýšil se také celkový prodej her asi o 11% skrz všechny platformy. Fortnite také dokázalo zvednout výdělky free-to-play her o neuvěřitelných 458% oproti roku 2017. Abyste si lépe představili, jak moc Fortnite dominuje žebříčku, na druhém místě se umístil Dungeon Fighter, který vidělal „jen“ 1,5 miliardy dolarů.

Když už jsme se pustili do téma battle royale her, PlayerUnknown’s Battlegrounds si také nevedlo zrovna špatně. Mělo své temné i světlé chvilky. Za celý rok nakonec vydělalo asi 1 miliardu dolarů. Toto číslo nezahrnuje free-to-play mobilní verzi. V žebříčku se na vysokých příčkách umístilo i Call of Duty: Black Ops 4, FIFA 18 nebo Red Dead Redemption 2. Nic však není tak vysoko, jako právě Fortnite.

Říkejte si co chcete, ale battle royale hry dokázaly, že z nich stále lze těžit velké peníze. Pokud Fortnite nebo PUBG nejsou zrovna váš šálek kávy, co třeba zkusit Black Ops 4 Blackout? Až do příštího týdne si hru můžete vyzkoušet zdarma.

Udate: (Jeden ze čtenářů poukázal na nesrovnalost v číslech při původním vydání článku. Tím to mu děkuju, vše je opraveno a čísla již sedí.)

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.