Kolik vydělalo Fortnite za rok 2018

Hry

Fortnite převálcovalo snad úplně všechny!

Pokud jste pochybovali o tom, že se Fortnite stalo velkým světovým fenoménem, máme pro vás zajímavá čísla. Tato hra od svého vydání doslova explodovala v popularitě a za rok 2018 vydělala 2,4 miliardy dolarů! To je v přepočtu na Koruny opravdu hodně!

Podle průzkumu od SuperData vydělalo více peněz, něž kterákoliv jiná hra v roce 2018. Zvýšil se také celkový prodej her asi o 11% skrz všechny platformy. Fortnite také dokázalo zvednout výdělky free-to-play her o neuvěřitelných 458% oproti roku 2017. Abyste si lépe představili, jak moc Fortnite dominuje žebříčku, na druhém místě se umístil Dungeon Fighter, který vidělal “jen” 1,5 miliardy dolarů.

BANNER_WEB2.jpg

Když už jsme se pustili do téma battle royale her, PlayerUnknown’s Battlegrounds si také nevedlo zrovna špatně. Mělo své temné i světlé chvilky. Za celý rok nakonec vydělalo asi 1 miliardu dolarů. Toto číslo nezahrnuje free-to-play mobilní verzi. V žebříčku se na vysokých příčkách umístilo i Call of Duty: Black Ops 4, FIFA 18 nebo Red Dead Redemption 2. Nic však není tak vysoko, jako právě Fortnite.

Říkejte si co chcete, ale battle royale hry dokázaly, že z nich stále lze těžit velké peníze. Pokud Fortnite nebo PUBG nejsou zrovna váš šálek kávy, co třeba zkusit Black Ops 4 Blackout? Až do příštího týdne si hru můžete vyzkoušet zdarma.

Udate: (Jeden ze čtenářů poukázal na nesrovnalost v číslech při původním vydání článku. Tím to mu děkuju, vše je opraveno a čísla již sedí.)

Please Donate To Bitcoin Address: [[address]]

Donation of [[value]] BTC Received. Thank You.
[[error]]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *