Na CD Projekt byla podána hromadná žaloba

Hry Zajímavosti

Zatím se čeká na vyjádření soudu.

Právnická firma se sídlem v New Yorku podala hromadnou žalobu ve prospěch investorů. Odškodnit by chtěli hlavně ty, kdo v období od 16. ledna 2020 do 17. prosince 2020 do hry investovali na základě výroků spojených s vývojem hry Cyberpunk 2077.

Hlavním bodem celé žaloby je nepravdivá nebo zavádějící informace, že hra poběží i na systémech Xbox a PlayStation současné generace. Odstranění hry z PlayStation storu, reklamace od Sony, Microsoftu i samotného CD Projektu jsou totiž hlavním důvodem, proč firmě prudce začaly klesat akcie i přes to, že se hra prodávala ve velkém. Dalším bodem je to, že CEO CD Projektu pár dní před vydáním prohlásil, že hra na PS4 a Xboxu One funguje “překvapivě dobře.”

BANNER_WEB2.jpg

Je však nutno podotknout, že žaloba je zatím pouze u amerických soudů. Soud nejprve musí uznat, že všichni žalobci jsou osoby se stejným zájmem a mají na tento spor nárok. Samotná firma Rosen Law Firm je mezinárodní společnost, která se zabývá právě tématikou žalob v zájmu investorů.

Mezi nejdůležitější argumenty investorů patří:

  • Cyberpunk 2077 je téměř nehratelný na systémech PS4 a Xbox One
  • Díky předchozího bodu pak Sony hru úplně odstranilo ze svého obchodu a společně s Microsoftem a samotným CD Projektem musí nabízet vrácení peněz
  • Díky falešným slibům si CD Projekt zapříčinil škodu na reputaci a pád akcií.
  • Prospekty o vyvýjené hře byly z velké části spíše zavádějící a po vstupu na market pak investorům způsobily spíše škodu

Jsem zvědavý, kam až tento spor dojde. Hromadné žaloby většinou trvají dlouhou dobu.

1 thought on “Na CD Projekt byla podána hromadná žaloba

  1. Bez šance… Ale proč si neudělat jméno že jo. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *