Konečně si můžete zahrát Subnauticu ve více hráčích!

Estimated read time 2 min read

Multiplayer v Subnautice vypadá konečně velmi slibně

Subnautica je opravdu úžasná survival hra. Její příběh, mechaniky a obrovský podmořský svět pohltil nejednoho hráče. Vždy tu byl ale jeden malý detail, který se fanouškům nikdy nedostal do rukou. Ve hře ztroskotáte sami na neznámé planetě 4546B a vašim úkolem je dostat se zpátky domů. Co kdybyste ale tak úplně sami nebyli? Co kdybyste si celé tohle dobrodružství mohli užít třeba s kamarádem? Díky nového modu si to nyní můžete vyzkoušet!

Jeho tvůrce Sunrunner říká, že tento mod je stále ve velmi brzké fázi vývoje. Základy co-op hraní jsou ale položeny – synchronizace pohybu, základní animace, dropování itemů nebo třeba base building. V jisté ořezané podobě je zde i chat.

Hráče ale varuje předem, že je ještě velmi brzo a tak se zatím nedoporučuje s tímto modem hrát klasický survival. Ale možnost tam samozřemě je. Pokud nejste jedni z těch, kteří si rádi počkají na nějaké ty extra vychytávky a nevadí vám tu a tam potkat bug, můžete si celý mod stáhnout z této Nexus stránky. Stačí mít Subnauticu a uživatelský účet Nexus.

Co na tento mod říká oficiální tým Unknown Worlds? Minulý rok jej okomentovali tak, že tento projekt plně podporují. Bude prý však velmi těžké, aby byl mod tak skvěle propracovaný, jako samotná singleplayer Subnautica. Moderská komuninta je ale velmi silná a určitě je nesmíme brát na lehkou váhu. Dal bych tomu nějaký čas a určitě se dočkáme skvělého Subnautica zážitku i s kamarády. Celý mod je pod open-source licencí. Do vývoje se tedy mohou zapojit i jiní tvůrci. Projekt je to tedy určitě slibný a já už se nemůžu dočkat jeho výsledku.

Podívejte se na malou ukázku multiplayeru:

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.