Blizzard platí vlastním zaměstnancům, aby dali výpověď

Estimated read time 3 min read

Zaměstnanci mají možnost dobrovolně přijmou balíček odstupného a odejít ze společnosti

Blizzard začíná šetřit a rozšiřuje tak svůj balíček, který nabízí zaměstnancům peníze, pokud dají výpověď. Některé zrdoje také říkají, že společnost dala mnohem větší moc svému finančnímu oddělení, aby vyrovnali rozpočet. Dále dost utáhli kohoutek všem týmům, které se přímo nepodílejí na vývoji her.

Toto schéma vyplácení zaměstnanců s nazývám Career Crossroads. Nabízí balíček odstupného pro všechny, kteří se dobrovolně rozhodnou odejít ze svého pracoviště. Původně byl otevřen pouze pro pracovníky zákaznické podpory, kteří si odpracovali alespoň 5 let. Tento rok se však odstupné rozšířilo i do dalších týmů (IT, quality assurance…). Vedení také snížilo nutný počet odpracovaných let k obdržení tohoto balíčku. Některé zdroje tvrdí, že více než 100 zaměstnanců kanceláře v Corku (Irsko) již vzali tuto nabídku odstupného. Balíček jim byl nabídnut už asi 5x za tento rok a odměna se stále zvyšovala.

Byla to nabídka, která se neodmítá. Neberte mě ale špatně, všechno bylo dobrovolné. Když před vás postaví balík peněz, začnete ztrácet rozum.

-bývalý zaměstnanec studia Blizzard

Blizzard ve svém prohlášení ujišťuje, že nikoho do této nabídky nenutí. „Tento balíček nabízíme už několik let – v poslední době jsme jej dokonce rozšířili na další mnohá oddělení. Dáváme tak šanci lidem, kteří přemýšlí o změně kariéry nebo se chtějí vrátit do školy a začít znovu s čistou hlavou,“ říká Blizzard. „Hlavní myšlenkou je nabídnout zaměstnancům příležitost, že se nemusí bát udělat ten další krok své kariéry. Pro všechny, kteří tento balíček přijmou se snažíme udělat jen to nejlepší.“

Zdroj serveru Kotaku však potvrzuje, že rozšíření tohoto balíčku je právě jedna ze strategií, jak se Blizzard snaží ušetřit. Bývalí zaměstnanci tvrdí, že se společnost aktivně snaží najít kreativní způsoby jak omezit výdaje, ale nestahovat na sebe negativní pozornost. Finanční oddělení získává stále větší moc a mezi vývojáři a byznysmeny se prohlubuje stále hlubší propast. To se však některým zaměstnancům nelíbí, protože až moc zasahují do vývoje her.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.