AI od Nvidie přetváří slova na obrázky

Estimated read time 2 min read

Krásnou krajinku dokáže AI vytvořit během několika vteřin.

Nvidia se svým strojovým učením definuje stále nové hranice. Teprve nedávno jsme viděli, jak AI dokáže automaticky spojit hlas a 3D animované obličeje. Něco takového pak může využít celá řada společností k velkému usnadnění práce.

Již dříve jsme také od Nvidie viděli AI, které dokázalo z velmi jednoduchého náčrtku udělat realistickou fotku. Technologie byla velmi jednoduchá na použití a dalo se s ní dělat opravdu zajímavé věci. Teď však vyšla druhá verze a ta už nepotřebuje ani náčrtky. Tentokrát vám stačí pouze text a AI už sama vytvoří naprosto nádhernou realistickou krajinku. Trénována byla na 10 milionech obrázcích a zdá se, že tak opravdu ví, co vlastně dělá. Navíc je možné vše upravovat v reálném čase.

GauGAN 2 funguje na úplně stejné technologii jako první verze. Využívá konverzy základních tvarů na obrázky a nyní i generování text-obraz. To znamená, že uživatel může zadat text s obecným popisem a postupně pak dokreslovat detaily.

Pokud si chcete AI vyzkoušet, můžete si stáhnout demo. Jeho spuštění však může být trochu složitější. Alternativou je pak pro majitele RTX grafik Nvidia Canvas, kde si můžete vyzkoušet malování s AI.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.