Konečně přístroj, který vám umožní cítit anime

Estimated read time 2 min read

A další budou brzy následovat.

Taky jste se někdy dívali na televizi a říkali jste si, jak by asi tahle scéna mohla vonět? Japonský startup si vzal tuto otázku na starost a přišel s přístrojem, který vám umožní citit anime. Jedná se o přístroj Aroma Shooter Wearable a od společnosti Aromajoin.

Společnost se také chlubí tím, že přišli s úplně první video platformou, která poskytuje i vůně. Jejich AromaPlayer je napojen přímo na Aroma Shoter, který divákovi dávkuje do obličeje pachy podle toho, co je zrovna na obrazovce. Místo tekutiny nebo plynu však používá náplně v pevné formě, které podle autorů poskytují příjemnější a déle trvající pach. Funguej to tak, že přístroj nasaje vzduch, který pak prochází přes částice v náplni. Takto „ochucený“ vzduch je pak vystřelen zpátky k vám.

Momentálně k tomuto přístroji existuje přes 100 různých vůní. Možná si myslíte, že nejlepší ukázka by byla na videu stromů a lesů, ale jak můžete v klipu vidět, autoři zvolili trochu jiný směr. Rozhodli se přístroj demonstrovat na různých NSFW anime včetně Cyberpunk Edgerunners.

Zatím si můžete prohlédnou zkušební verzi AromaPlayeru a přečíst si o různých vůních. Už teď existují hromady uživatelských klipů z různých filmů a videí. Společnost teď plánuje zahájit crowd-funding na Aroma Shooter Wearable pro VR a AR. A pokud vás tohle hodně zaujalo, můžete si Aroma Shooter a k němu 6 náplní pořídit rovnou z Aromajoin asi za 22 000 Kč. Každá náplň se pak dá také dokoupit.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.