Na internet unikl první prototyp Left 4 Dead

Estimated read time 2 min read

Objevila se hratelná verze úplně prvního prototypu.

Turtle Rock Studios pracovali nějakou dobu přímo pod Valve na hře Counter-Strike: Condition Zero. Kromě toho však měli i své vlastní nápady. Jedním z nich byl mod do Counter-Striku, který přeměnil CT stranu na boty a ti pak proti hráčům útočili pouze s nožem. Říkali tomu Terror-Strike a ten se později stal základem pro Left 4 Dead.

Když jsme pracovali na botech pro Counter-Strike: Source, zjistili jsme, že pár ozbrojených hráčů proti hordě nepřátel pouze s noži je docela zábava. Po vydání Counter-Strike: Source v roce 2004 jsme začali experimentovat s novými nápady. Vždycky jsme se však vrátili k nápadu, kde pár přátel stojí proti hordě nepřátel. Velmi rychle nám pak došlo, že tento co-op by mohl mít velký potenciál.

Turtle Rock Studios

Speciální typy nepřátel i přeživších samozřejmě přišly až později, ale Terror-Strike byl skutečně ten první prototyp. A tento prototyp si nyní můžete vyzkoušet spolu s dalšími díky velkého úniku zdrojů Counter-Strike map. Prototyp nese název „Zombie_City“ a je dost možné, že se jedná právě o tu verzi, kterou Turtle Rock Studios jako první ukázali Valve.

Zombie_City si právě teď můžete stáhnout z moderské komunity GameBanana. Na chvilku vám dá šanci vrátit se zpět do časů, kdy Turtle Rock Valve okouzlili tak moc, až jim pod svými křídli povolili vytvořit legendární Left 4 Dead.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.