Jak hodnotí design Night City skutečný architekt?

Estimated read time 2 min read

Jak se vývojářům povedlo Night City z pohledu architekta?

Pokud bych měl z Cyberpunku něco vyzdvihnout, je to určitě výborně propracované prostředí. Jde vidět, že si vývojáři na vzhledu města dali opravdu záležet. Jak ale Night City hodnotí někdo, kdo se architekturou zabývá už léta? Architekt  Morphologis, který má na Youtube svou serii An Architect Reviews, se i přes všechny bugy nemůže od Night City odtrhnout.

Ve svých videích se Morphologis pravidelně zabývá hodnocením architektury v digitálních světech a Cyberpunk 2077 si rozhodně nemohl nechat ujít. Celé video je docela zajímavým výletem po městě. Vše startuje v bytovém bloku hlavního hrdiny. Tuto čtvrť architekt přirovnává k japonskému hnutí ze 70. let. Dále jsou podle něj po městě vidět známky Brutalismu, dekorace z Asie 30. let a taky trochu byznys architektury. Já těmto pojmům sice nerozumím, ale video bylo i tak zajímavé.

Dále nám architekt předkládá myšlenku, že už jen podle architektonického stylu jde vidět, že lidé v tomto světě jsou bráni spíše jako poslušní panáčci. Dále poukazuje na to, že zde pravděpodobně vymizely veškeré stavební regulace a budovy tak mohou překrývat jedna druhou a omezovat veřejný prostor. Na závěr dodává myšlenku, že takto pravděpodobně budou vypadat města v budoucnosti.

Další články:

Další články autora:

1 Comment

Add yours

+ Leave a Comment

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.