Intel grafiky rozhodně nekončí!

Estimated read time 2 min read

Intel se chystá konkurovat velkým značkám

Pokud na Twitteru sledujete grafický tým Intelu, možná jste si všimli, že se některá stará kola začínají dávat do pohybu. Řeč je o „intel graphics“ AKA integrovaných grafikách. Věc, o kterou spoustu hráčů raději ani nezavadí pohledem. Ale ne tak rychle! Možná vás překvapí, že integrované grafiky na hraní používá docela dost lidí. Raději se ale nebudu ptát, na jaké dataily si hry nastavují.

Co tedy Intel chystá? Už nějakou dobu se říká, že se opět vrhnou na pole GPU produktů. Dokáže ale konkurovat velkým hráčům, jako AMD nebo Nvidia? V blízké budoucnosti o tom docela pochybuji. V trochu širším pohledu to ale vypadá docela slibně.

Co se mi líbí je fakt, že Intel vydává docela pravidelně updaty svých grafických ovladačů. Ty jsou někdy zaměřeny i na určité hry. Na stránce Intel se také můžete podívat, jaké nastavení doporučují pro váš konkrétní setup. Samozřejmě v potaz se bere i procesor.

Intel momentálně upravil svůj kontrolní panel. Jako samotný fakt to není nic zajímavého, vyplývá z toho však to, že Intel pořád bere oblast grafiky vážně. A to určitě musí, pokud by chtěli v budoucnu zaujmout větší publikum hráčů. V tomto konkrétním případě se prý update zaměřuje na to, aby optimalizace nastavení byla lehčí a srozumitelnější. Šéf marketingu, Chris Hook, je ze změn velmi nadšen.

Pokud by byl někdo z vás zvědavý, nový kontrolní panel přijde „brzy.“ Intel dále poukazuje, že se chystají další změny. Nic konkretního však neřekli. Uznávají ale kritiku o špatných výkonech integrovaných grafik. Slibují, že updaty kontrolního panelu jsou jen začáteční krůčky dlouhé cesty.

Dočkáme se tedy revoluce Intel grafik? To se dozvíme nejdříve v roce 2020. Nic víc už vám bohužel říct nemůžu, Intel o těchto věcech mlčí. Určitě ale bude zajímavé tento vývoj sledovat. Pravděpodobně o Intelu na poli GPU ještě uslyšíme.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.