GameStop umožnil prodej kradených her jako NFT

Estimated read time 2 min read

Budoucnost je zatím celkem zklamáním.

Je to skutečně přakvapivé, ale GameStop i přes všechny nezdary stále provozuje svůj dosti podivný NFT marketplace. Není tomu tak dávno, co se zjistilo, že některá z prodávaných NFT zobrazují oběti 11. září. To bylo skutečně dost ponižující, ale nyní přišlo něco možná ještě horšího.

Zjistilo se, že GameStop umožnil pomocí NFT marketplace prodávat kradené indie hry. Člověk jménem Nathan Ello vydal na obchod svou NiFTy Arcade kolekci, která mu vydělala asi 14 tisíc dolarů. Problém je však v tom, že Ello určitě nevlastnil jakákoli práva k alespoň dvoum hrám z této kolekce a zdá se, že ani další hry nebyly prodávány zrovna legálně. Ello pak navíc neměl vůbec žádnou licenci k použití PICO-8 enginu v těchto hrách.

(zdroj: Game Press)

Po tomto zjištění byla NiFTy Arcade z prodeje stažena a uživatelův profil zablokován. Díky nátury NFT však ti, kdo si kolekci koupili, mají ke hrám pořád přístup a původním autorům nejde z tržby ani cent. Ello se již nabídl, že vzniklé škody uhradí a projekt mezi tím rozjel jinde. Slíbil taky, že příště již zajistí, aby jeho položky byly vždy v souladu s NFT marketplace.

Tento příběh jen dokazuje to, jak velkou šedou zónu NFT vytvořily. Stále častěji se setkáváme s tím, že je tato technologie zneužívána k podvodným účelům. Ukazuje se taky, že NFT samotné vlastně pořád nenabízejí žádnou jinou zajímavou funkci kromě slepého vydělávání peněz. Tahle bublina ale jednou praskne. Jak dlouho to ještě vydrží?

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.