Salvador je první zemí, která bere Bitcoin jako oficiální měnu

Estimated read time 2 min read

Podle prezidenta přinese Bitcoin obyvatelům více peněz.

Salvador se momentálně stal první zemí, kde se akceptuje Bitcoin jako oficiální měna. Toto rozhodnutí může přinést zemi menší poplatky při obchodování napříč světem. Někteří se však obávají, že se také zvedne vlna pochybných aktivit a obchodů.

Největším lákadlem a zároveň problémem těchto měn je jejich decentralizovanost. Z toho důvodu jsou pak většinou odmítany jako další oficiální měna. Už teď však můžete Bitcoinem zaplatit třeba v Subway a spoustě dalších společnostech. Některé státy proto začínají na měnu měnit názor.

Prezident Salvadoru, Nayib Bukele, je toho názoru, že uznání Bitcoinu přinese lidem spíše výhody a je proto ochoten podstoupit rizika, které Bitcoin představuje. Zmíněné výhody se vztahují hlavně na zahraniční převody peněz. Většina obyvatel Salvadoru je totiž stále plně závislá na finanční pomoci příbuzných v zahraničí. Při použití Bitcoinu by tak výrazně ušetřili na poplatcích.

Prezident pak dále slibuje, že obyvatelům budou k dispozici elektronické peněženky a bankomaty, kde bude možné převádět mezi dolary a Bitcoinem.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.