Factorio reaguje na inflaci a zvedá cenu

Estimated read time 2 min read

Vývojáři Factoria reagují na vysokou inflaci v Česku.

Hry většinou s přibývajícím věkem svou cenu mění. Obvykle to bývá směrem dolů, ale to neplatí pro hru Factorio, která by měla 26. ledna zvednout cenu ze 30 na 35 dolarů. Rozhodnutí padlo jako reakce na stále horší inflaci.

Factorio si vždycky šlo tak trochu svou cestou. Všimnou si můžete třeba zprávy na Steamu, kde se píše, že vývojáři nemají v úmyslu v blízké době slevnit. V roce 2016 vývojáři vysvětlili, že to dělají kvůli hráčům, kteří si hru již koupili za plnou cenu a nechtějí odměňovat ty, kdo si počkají na slevy. Pokud tedy čekáte na příznivější cenu, možná se taky vůbec dočkat nemusíte.

(zdroj: Wube Software)

Fanoušci Factoria na změny ceny reagovali spíše pozitivně. Není se ale čemu divit, protože tito lidé již hru vlastní a změna ceny se jich proto nijak netýká.

Wube Software sídlí u nás v Česku a inflace se jich proto dotkla skutečně hodně. Světově se nyní řadíme mezi státy, které jsou na tom z pohledu inflace velmi špatně. Vývojářům se zvedli ceny a musí proto reagovat přibližně stejným zvýšením ceny svého produktu. I tak se ale nestává často, že by hra změnila svou cenu směrem nahrou tak dlouho po vydání.

Zatím si Factorio můžete pořídit pořád za původní cenu a proto pokud nad hrou uvažujete, raději si ji kupte co nejdříve. Změna by se pak měla projevit 26. ledna.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.