Existuje velmi malá šance, že Valve tento týden oznámí Half-Life VR

Estimated read time 2 min read

Pracuje Valve na Half-Life VR nebo je to všechno jen výmysl?

Předpovědět, co Valve udělá, je i s věrohodnou informací někdy velmi obtížné. Moc velkou naději tomu tedy nedávám a raději se budu držet při zemi.

Valve tento týden odhalí bližší informace o chystaném VR headsetu Valve Index. A máme tedy docela velkou šanci, že s ním odhalí i nějaké VR hry. Jednou z nich by mohlo být právě nové Half-Life.

Gaben prozradil, že opravdu pracují na třech VR hrách. Popsal je jako „kompletní plné hry.“ Tím chtěl asi říct, že se nejedná jen o nějaké zkušební demo. „Myslíme si, že dokážeme udělat 3 velké VR hry. Nyní už toho víme dost tak se o tom přesvědčíme. Věříme, že pro ostatní vývojáře to bude buď dobrá zkušenost nebo odstrašující případ,“ řekl Newell.

Vůbec sice neřekl, jestli nějakou z těch her představí při zahájení prodeje Indexu, ale zdá se mi to rozumné. Docela by mě překvapilo, kdyby se alespoň jedna z nich neprodávala spolu s headsetem.

A teď k Half-Life části příběhu. V prosinci anonymní zdroj uvedl pro UploadVR, že jedna z chystaných VR her má být prequel Half-Life. Později se ukázalo, že ta stejná stránka vypustila na internet předčasné snímky Valve Indexu, které se ukzaly být naprosto reálné.

A to není vše! V březnu se navíc v některých Valve hrách objevily reference na „hlvr“ a novou brokovnici. Mějme ale na paměti, že soubory Valve her jsou plné referencí na jiné tituly a některé jsou prostě jen vtipy nebo návnady.

Jak už to s Valve bývá, nikdo předem neví, co vlastně chystají.

Další články:

Další články autora:

1 Comment

Add yours

+ Leave a Comment

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.